Producenci
Promocje
Głośnik bezprzewodowy bluetooth TIFFY tytan
Głośnik bezprzewodowy bluetooth TIFFY tytan
129,00 zł 52,00 zł
szt.
Głośnik bezprzewodowy bluetooth TIFFY różowy
Głośnik bezprzewodowy bluetooth TIFFY różowy
129,00 zł 52,00 zł
szt.
Głośnik bezprzewodowy bluetooth TIFFY szary
Głośnik bezprzewodowy bluetooth TIFFY szary
129,00 zł 52,00 zł
szt.
Głośnik bezprzewodowy bluetooth FREESTYLER złoty
Głośnik bezprzewodowy bluetooth FREESTYLER złoty
99,90 zł 42,00 zł
szt.
Głośnik bezprzewodowy bluetooth FREESTYLER różowy
Głośnik bezprzewodowy bluetooth FREESTYLER różowy
99,90 zł 42,00 zł
szt.
Głośnik bezprzewodowy 12W BOOMER srebrny
Głośnik bezprzewodowy 12W BOOMER srebrny
220,00 zł 85,00 zł
szt.
Latarka LED z magnesem slim 3xAAA LB0173 LIBOX
Latarka LED z magnesem slim 3xAAA LB0173 LIBOX
10,00 zł 7,99 zł
szt.
Antena pokojowa EM-HF10 0-25km 5G
Antena pokojowa EM-HF10 0-25km 5G
78,00 zł 66,00 zł
szt.
Wtyczka kątowa 2P+Z MINI biała WT-15 16A
Wtyczka kątowa 2P+Z MINI biała WT-15 16A
4,00 zł 2,45 zł
szt.

Detektor tlenku węgla CO2 czadu P56400

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 89,30 zł 89.30
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Emos
Kod produktu: P56400

Opis

Detektor tlenku węgla CO2 czadu P56400

Lubisz wszystko mieć pod kontrolą i chcesz mieć pewność, że Ty i Twoi bliscy jesteście zawsze bezpieczni? Wyposaż swoje mieszkanie w niezawodny detektor wycieku tlenku węgla (CO), który monitoruje obecność wysoce toksycznego, bezwonnego i niewidocznego gazu. Jeśli ogrzewasz dom kotłem gazowym lub kominkiem albo używasz kuchenki gazowej - bez czujnika CO życie całej Twojej rodziny jest trwale zagrożone. Dzieje się tak, ponieważ tlenek węgla może powstawać w wyniku niedoskonałego spalania paliw, a jego obecność jest ciężka do wykrycia bez alarmu CO.

Czym jest tlenek węgla (CO)
Tlenek węgla (CO) jest niewidocznym gazem bez zapachu, który jest silnie toksyczny. Powstaje przy niepełnym spalaniu paliw, na przykład drewna, węgla drzewnego węgla, oleju opałowego, parafiny, benzyny, gazu ziemnego, propanu, butanu, itp. a nawet z dymu papierosowego. Niebezpieczne stężenie CO może powstać, jeżeli urządzenie jest wadliwe albo źle konserwowane, przy zablokowaniu przewodu spalinowego albo przy niedostatecznej wentylacji pomieszczenia.
Stopień zatrucia wdychanym CO zależy od stężenia (mierzonego, jako liczba cząsteczek na jeden milion, ppm) i czasu ekspozycji.

Detektor pracuje dzień i noc
Tlenek węgla (CO) nie jest widoczny ani odczuwalny. Co roku ten cichy zabójca odpowiada za tysiące istnień ludzkich na całym świecie. A jednak istnieje tak prosty i niedrogi sposób, aby uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla. Zainwestuj w czujnik obecności tlenku węgla (CO) w swoim domu i zapewnij swojej rodzinie bezpieczne środowisko. Zadbaj o swoje zdrowie – w dzień, ale także w nocy, kiedy cała rodzina śpi szczęśliwie.

10 lat bezpieczeństwa dla Twojej rodziny
Przyczyny powstawania tlenku węgla zwykle nie są łatwe do wykrycia. Instalując alarm CO GS819, przez kolejne 10 lat będziesz mieć pewność, że nie ma bezpośredniego zagrożenia zatruciem domu tlenkiem węgla, które mogłoby być spowodowane usterką kotła gazowego lub pieca lub zatkanym kominem. Gdy alarm zbliża się do końca, czujka zaalarmuje Cię sygnałem dźwiękowym i optycznym.

Sygnalizacja optyczna i akustyczna
Alarm CO wyposażony jest w trzy diody LED, które sygnalizują co 30 sekund, czy urządzenie jest w pełni sprawne. Jeśli czujka jest w stanie błędu, a wartości CO w pomieszczeniu nie są mierzone wiarygodnie, diody LED co 30 sekund będą migać na żółto, a urządzenie jednocześnie wyemituje sygnał dźwiękowy. Funkcjonalność alarmu można w każdej chwili zweryfikować, naciskając przycisk TEST / WYCISZ. Jeżeli urządzenie jest w pełni sprawne, emituje 4 sygnały dźwiękowe i jednocześnie dioda sygnalizacyjna miga 4 razy.

Bezpiecznik
Czujnik wyposażony jest w bezpiecznik (dwa metalowe wypustki pod komorą baterii), dzięki czemu nie zapomnisz włożyć baterii do detektora. Jeśli obie baterie nie są włożone do urządzenia, nie można zamknąć pokrywy baterii. 

Łatwa instalacja
Czujka CO GS819 jest przeznaczona do montażu na ścianie lub umieszczenia w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Na czujniku znajdują się dwa otwory do zawieszenia na ścianie. Ułatwia to zamocowanie alarmu poprzez wywiercenie dwóch otworów w ścianie, włożenie kołków i wkrętów wchodzących w skład opakowania i na których po prostu wieszasz urządzenie.

Gdzie umieścić detektor
Zalecamy montaż alarmu CO GS819 na ścianie we wszystkich pomieszczeniach, w których znajduje się urządzenie spalające tzw. paliwa kopalne (drewno, węgiel, gaz, benzyna itp.). Niebezpieczne stężenia tlenku węgla są najczęściej spowodowane awarią lub zaniedbaniem konserwacji tych urządzeń lub niedostateczną wentylacją. Zalecamy umieszczenie czujnika obecności CO we wszystkich pomieszczeniach, w których spędzasz dużo czasu (sypialnie, salony, pokoje dziecięce).

Spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa
Alarm CO EMOS GS819 otrzymał znak jakości prestiżowej brytyjskiej firmy BSI (British Standards Institution). W swoich laboratoriach testuje bezpieczeństwo i jakość produktów z całego świata. Gdy produkt pomyślnie przejdzie wszystkie rygorystyczne testy, otrzyma unikalny numer BSI KM (w tym przypadku KM 616830). Według niego w każdej chwili możesz zweryfikować autentyczność tego międzynarodowego znaku towarowego.

 • Przycisk TEST/SILENCE – wyłączenie sygnalizacji awarii albo rozładowania baterii, wyłączenie sygnalizacji alarmu, test działania
 • LED POWER (kolor zielony) – wskaźnik zasilania
 • LED FAULT kolor żółty) – wskaźnik awarii/rozładowania baterii
 • LED ALARM (kolor czerwony) – wskaźnik alarmu

Dane techniczne:

 • Wykrywany gaz: tlenek węgla (CO)
 • Typ czujnika: ogniwo elektrochemiczne
  Zgodnie z normą ČSN EN 50291-1:2010 + A1:2012
 • Oznaczenie: BSI Kite KM 616830
 • Żywotność urządzenia: 10 lat
 • Przyrząd typu B
 • Temperatura pracy i wilgotność: -10 do +40 °C, 30 do 95 % (bez kondensacji)
 • Temperatura i wilgotność składowania/transportowania: -20 do +50 °C, 10 do 95 % (bez kondensacji)
 • Stopień ochrony: IP20
 • Sygnalizacja akustyczna: >85 dB w odległości 1 m
 • Zasilanie: 2× 1,5 V AA
 • Pobór prądu: Tryb stand-by: <50 µA / Tryb alarmu: <25 mA
 • Wymiary: 120 × 80 × 37 mm

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl