Producenci
Promocje
Czujnik gazu LPG 230VAC (gaz propan-buta)
Czujnik gazu LPG 230VAC (gaz propan-buta)
94,10 zł 85,50 zł
szt.
Czujnik gazu ziemnego 230VAC
Czujnik gazu ziemnego 230VAC
88,60 zł 85,00 zł
szt.

Czy lampa owadobójcza jest szkodliwa? Sprawdzamy!

Owady, szczególnie letnią porą są bardzo uciążliwe dla człowieka. Chciałbyś usiąść wieczorem na tarasie lub urządzić grilla ze znajomymi, ale zastanawiasz się, co zrobić, by niechciani goście nie popsuli Wam humoru? Co skutecznie odstraszy ćmy i komary? Jedną z opcji jest lampa owadobójcza. Szkodliwość urządzenia powstrzymuje Cię przed wyborem? Zanim całkiem z niej zrezygnujesz, sprawdź, czy naprawdę jest niebezpieczna. 

Lampa owadobójcza – co to jest i w jaki sposób działa?

Lampa owadobójcza to bardzo uniwersalne urządzenie do zwalczania wszelkich owadów. Wykorzystywana jest nie tylko w domach, ale i zakładach przemysłu spożywczego, restauracjach, supermarketach. Szczególnie przydatna jest letnią porą. Kompaktowa obudowa urządzenia sprawia, że nie musi być ono duże, a jednocześnie może skutecznie zwalczać owady. Zastanawiasz się, w jaki sposób działa lampa owadobójcza? Szkodliwość to jej cecha, czy popularny mit? Sprawdzamy poniżej!

Mechanizm jest, wbrew pozorom bardzo prosty. Lampy owadobójcze wabią owady poprzez światło UV, jakie emitują umieszczone w nich świetlówki. Takie światło dla człowieka nie jest widoczne. Natomiast jest skuteczną przynętą dla komarów, much i innych owadów. A te, zwabione, po dotknięciu siatki umieszczonej w lampie, zostają porażone prądem i natychmiast giną. 

Jaką lampę owadobójczą wybrać?

Chcesz kupić lampę owadobójczą? Musisz zastanowić się, gdzie chcesz ją umieścić. Jeśli ma być zamontowana na zewnątrz, w ogrodzie lub na tarasie, to koniecznie musi być wykonana z solidnych materiałów. Ważne też, by była wyposażona w wodoodporne elementy. Jej moc również powinna być silniejsza i dostosowana do obszaru, w jakim ma działać. W domu natomiast sprawdzą się niemal wszystkie rodzaje lamp. Możesz również, wybrać model zasilany prądem lub wariant bezprzewodowy. Z pewnością, każda z nich w skuteczny sposób rozprawi się z owadami.

Czy lampa owadobójcza jest szkodliwa?

Jeśli lampa unicestwia różne owady, to czy jest szkodliwa dla człowieka? Odpowiedź brzmi nie! Lampy zostały tak skonstruowane, by ich mechanizm działał tylko i wyłącznie na owady. Wybierając taką formę obrony przed nimi, unikniesz używania substancji chemicznych i zapachowych. To właśnie dlatego lampy są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Światło o długości fali 300-400nm, które emitują oraz dawka ultrafioletu jest na tyle mała, że nie wywiera złego wpływu na ludzi. 

Idealnie dobrana lampa owadobójcza to przede wszystkim bezpieczny i niezawodny sposób na walkę z owadami. Bogaty wybór lamp sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią dla swojego domu. Producenci kuszą także wyglądem produkowanych lamp. Niektóre ich modele, przypominają bowiem eleganckie lampiony. Nowoczesny wygląd sprawia, że mogą być też ciekawą dekoracją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl