Producenci
Promocje
Czujnik gazu LPG 230VAC (gaz propan-buta)
Czujnik gazu LPG 230VAC (gaz propan-buta)
94,10 zł 85,50 zł
szt.
Czujnik gazu ziemnego 230VAC
Czujnik gazu ziemnego 230VAC
88,60 zł 85,00 zł
szt.

Jak podłączyć czujnik ruchu? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę przed montażem!

Czujniki ruchu zyskują coraz większą popularność. Dawniej kojarzyły się głównie z systemem bezpieczeństwa, ponieważ gdy wykryły osoby lub zwierzęta w swoim zasięgu, włączały alarm. Współcześnie najpopularniejszym zastosowaniem dla detektorów ruchu jest włączanie światła tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne.

Dostosuj parametry detektora ruchu do swoich potrzeb!

Obecnie na rynku można nabyć bardzo dużo czujników ruchu, które różnią się od siebie parametrami i przeznaczeniem. W ten sposób każdy z łatwością odnajdzie produkt dostosowany do swoich potrzeb. Najpopularniejsze są detektory, które mocuje się na ścianie. Wtedy ich obszar rejestracji ruchu wynosi 180 stopni, to w zupełności wystarcza do zapewnienia bezpieczeństwa poprzez włączenie oświetlenia w konkretnym momencie.

W naszym sklepie znajdziesz również czujnik ruchu sufitowy o bardzo płaskiej, niemal niewidocznej dla oka budowie. Dzięki temu w łatwy sposób możesz połączyć funkcjonalność z estetyką, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Teraz nadszedł czas na najważniejsze informacje, czyli jak podłączyć czujnik ruchu na klatce schodowej i do lampy?

Jak podłączyć czujnik ruchu na klatce schodowej i do lampy?

Jeśli chcesz cieszyć się automatycznie włączającym się światłem na klatce schodowej, musisz wiedzieć, jak podłączyć czujnik ruchu. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest przeczytanie instrukcji obsługi producenta, w której z pewnością znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące prawidłowego oraz bezpiecznego podłączenia detektora ruchu do instalacji elektrycznej.

Dla Twojego bezpieczeństwa przypominamy, że wszystkie prace związane z podłączaniem urządzeń do prądu należy wykonywać z odłączonym zasilaniem. W ten sposób unikniesz ryzyka porażenia prądem, które jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Na pewno w trakcie prac przy tradycyjnej instalacji 230 V powinieneś zwrócić uwagę na podłączenie przewodu fazowego oraz neutralnego w odpowiednie miejsca. Tak zyskasz pewność, że wszystko działa poprawnie.

Ustaw czułość detektora ruchu na optymalnym poziomie

Wiesz już, jak w schematyczny sposób podłączyć czujnik ruchu, teraz pora na kalibrację detektora w taki sposób, żeby działał on wprost idealnie. Jest to szczególnie ważne na klatkach schodowych, gdzie kluczowy jest moment włączenia oraz długość świecenia lampy. Dlatego już na etapie montażu czujnik powinien znajdować się w takim miejscu, gdzie fale elektromagnetyczne lub podczerwień mogą swobodnie przemieszczać się od i do nadajnika.

Poza tym trzeba wziąć pod uwagę również obecność w pobliżu czujnika źródeł światła oraz emiterów promieniowania elektromagnetycznego, na przykład silników elektrycznych o dużej mocy, które mogą zaburzyć działania detektora.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl